Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Hasan Hikmet Çoraklı
hasan-hikmet-corakli

Orta Asya'dan Kafkasya'ya, oradan da Anadolu'ya yerleşen bir aileye mensubum… Doğu Karadeniz Bölgesi'nin sarp yaylalarında dünyaya geldim. Bayburt doğumluyum. Çocukluğum Doğu Anadolu Bölgesi'nde geçti.       

       Köy ilkokulundan sonra altı yıllık yatılı öğretmen okulunda okudum.  Bir süre mahrumiyet bölgelerindeki köy okullarında öğretmenlik yaptım. Daha sonra İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'nin Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdim. (Yıldız Teknik Üniversitesi)        Öğretmenlik, mühendislik ve işletmecilik yaptım.        

       Sosyal ve Toplumsal sorunlara ilgim nedeniyle sivil toplum kuruluşlarında çalıştım ve çalışmaktayım. Toplumsal çelişkilerin ortadan kalkmasının, insanların özgürleşmesine bağlı olduğu kanısındayım… Bence bunu sağlamanın en önemli ayağı eğitimdir. Yaparak, yaşayarak ve uygulayarak, yani üretim ilişkileri içinde yapılan eğitim… Uygarlığı çağdaş bilimi ve sanatı öğreten değil; araştıran, yapan, ortaya koyan bir eğitim modeline ve kadrolara ihtiyacımız olmalı… Ancak o şekilde evrensel sanat ve bilme kendimize özgü katkı verebiliriz diye düşünüyorum… Toplumsal çelişkileri de bu şekilde yetişen insanlar ortadan kaldırabilir…        

       Güzel Sanatların her koluna büyük ilgi duymaktayım. Yağlı boya resim çalışmalarım yanında,  şiir denemelerim bulunmaktadır.

Yazarın Kitapları
Paşa Abla
Hasan Hikmet Çoraklı
15.00 TL


Yazarlar