Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Elif Gamze Bozo
elif-gamze-bozo

Elif Gamze BOZO Türk Telekom Asistanı, Yazar, Afsad Fotoğraf Sanatçısı… 

26 Aralık 1984'de Ankara'da doğdu. Cam kemik hastası olarak dünyaya geldi. İlkokula başlama çağında hastalığı nedeniyle, okula alınmak istenmedi. Ailesinin büyük bir mücadelesi ile okula alındı. İlkokul yıllarını Osmaniye'de geçirdi. Ortaokul dönemlerinde Ankara'ya yerleşti. Okul yıllarında birçok şiir yarışmalarında ödüllere layık görüldü. Sonra sağlık nedenlerinden dolayı okul hayatına Açık Lise'de devam etti ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde eğitimini tamamladı. 

Üniversiteyi okurken Evrensel Gazetesi ve Hayat Televizyonu kanalında 5 yıla yakın muhabirlik yaptı. Fakat ulaşım sorunundan dolayı, muhabirlik hayatını bıraktı. Muhabirlik yıllarında çocuk istismarı konusunda çalışmalarda yer aldı. Aynı zamanda Ankara Kadın Platformu üyesi. Tübitak “Yürüyen Akıl Projesi”ne katılarak başarı belgesi aldı. Ayrıca engelliler için fayda sağlayabilecek birçok projede yer edinmeye çalıştı. 

Şu an Türk Telekom Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi'nde, 11818 bilinmeyen ve bilgilendirme servisinde asistan olarak çalışmakta. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme (eski) Bakanı sayın Binali Yıldırım'ın “Ulaşımda, iletişimde ve hayatın içerisinde ben de varım” projesiyle başlamış olan evden çalışma yani “Home Office” ile iş hayatına tekrar başladı… Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önem verdiği bu projede 3 Aralık 2011 Dünya Engelliler Günü nedeniyle, “yılın başarılı engelli genci “ödülüne layık görüldü. 2012 yılında 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından yılın başarılı genci seçildi. 

Bunun yanı sıra yazarlık ve fotoğraf sanatıyla da ilgilenmekte. 2008 yılında kendi çalışması olan “Hayata bir de buradan bakınız” adlı bir fotoğraf sergisi açıldı. 2010 yılında “İlle de Hayat” şiir kitabını, 2012 yılında ise “Gitmek için Gelir Aşk” adlı kitaplarını okuyucusuyla buluşturdu. İlk şiir kitabından çok sevdiği sanatçı ablası İlkay Akkaya ile 3 şiir klibi bulunmakta. 

Edebiyat alanında birçok ödülleri de bulunan Elif Gamze Bozo, 2013 yılında Uluslararası Edebiyat ve Kültür Şöleni'nde yılın başarılı yazarı seçilerek onur ödülüne layık görüldü. 2013 yılında MEMUR-SEN tarafından başarılı engelli bireyi olarak ödül aldı. 2013 yılından bu yana Engelsiz Sanat Derneği'nin "Yorgan Altında Kimse Kalmasın Hareketi" kapsamında “Anadolu'yu Tanıyor muyuz?” gezici belgesel fotoğraf sergisi Türkiye'nin birçok yerinde sergilenmeye devam ediyor ve CHP tarafından açılan sergisi ödüle layık görüldü. Hâlen, Engelsiz Sanat Derneği'nin Proje Danışmanlığını sürdürmekte. Ve sizlerle Elif Gamze BOZO'dan bir not iletiyoruz. “Hayatımda bana göre engel yok. Zaten ben engelli değilim ki, toplum adımı engelli koydu.”

https://www.facebook.com/elifgamze.bozo1?fref=ts


Yazarın Kitapları
Kambur Güvercin
Elif Gamze Bozo
8.00 TL


Yazarlar