Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Turgay Mutlu
turgay-mutlu

Turgay Mutlu; 19.08.1957 yılında Yatağan'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Yatağan'da okudu. Okuma alışkanlığını babası berber Cemil Mutlu'nun dükkânında günlük gazeteler (Akşam, Demokrat İzmir ve Hürriyet), haftalık dergileri (Ses ve Hayat Mecmuası) okuyarak edindi. Genç yaşta politikaya atıldı. CHP Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 

Tekel, Nüfus Müdürlüğü ve MTA (Maden Tetkik Arama), Devlet Kurumlarında geçici işçi olarak çalıştı. DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen Sendikası'nda İşçi Temsilciği yaptı. 1978 - 1979 yılında askerlik görevini Kıbrıs'ta yaptı. Askerlik sonrası ticaret hayatının yanı sıra politikayı SODEP'te kurucu üyelikle başlayıp, Yönetim Kurulu Üyeliğiyle devam ettirdi. 1989 yılında SHP'den Belediye Meclisi Üyeliğine seçildi. Belediye Encümen Üyeliği ve Başkan yardımcılığı yaptı. Ahi Gıda Şirketi'nin kurulmasında görev aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şube Başkanlığını 7 yıl yaptı. Yatağan Kent Konseyi Çevre Komisyonu Başkanlığı görevini yıllarca sürdürdü. 

Evli ve iki çocuk babası olup, bir kız ve bir erkek torun sahibidir. Oğlu Cemil; İşletme, Dış Ticaret ve Doğal Yapı Taşları Teknolojisi mezunudur. Kızı Harika; Hukuk Fakültesi mezunu olup Mersin'de serbest avukatlık yapmaktadır. 2000 yılında Yatağan Gazetesi'yle başladığı köşe yazarlığını 21 yıldan bu yana yöremiz yerel gazetelerinde devam ediyor. Kültürel, güncel, sosyal ve toplumsal içerik-li yazılarıyla tanınıyor. Daha çok edebi makale yazıları yazıp 17.07.2007'de Gezi İzlenim Dalı'nda, 2013 ve 2014 yıllarında Güncel Kültür Yazıları ve Günlük Toplumsal Yazılar Dalında ve 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Röportaj dalında Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görülmüştür. 2016 yılın-da Yatağan'da İz Bırakanlar adlı kitabı yayımlanmıştır. 2021 yılında da Belleklerde Yaşayan Ahiler kitabı yayımlanmıştır. 

22 yılda 1000'e yakın kitap tanıtımı, 200'e yakın sinema ve tiyatro eseri tanıtımı yaptı. 

Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Sarı Basın Kartı sahibidir.


Yazarın Kitapları


Yazarlar