Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Vedat Ulubağ
vedat-ulubag

Vedat Ulubağ; 1954 yılında Obruk Köyü'nde doğdu. İlkokulu Çalçıköy'de, ortaokul ve liseyi Mihalıççık ilçesinde okudu. Kütahya Yönetim Bilimleri Yüksek Okulu'nda (Dumlupınar Üniversitesi) bir süre okuduktan sonra İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü (Marmara Üniversitesi) Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nden 1980 yılında mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı dalında lisansını tamamladı. 
    1982 yılında Gümüşhane ili Atatürk Ortaokulu ve Merkez Yağmurdere 50. Yıl Ortaokulu'na Türkçe Öğretmeni olarak atandı. 1985 yılında Eskişehir Sinan Alağaç Ortaokulu'na atandı. 1991 yılında, Eskişehir Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'ne Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak atandı. 1998 yılında, Salih Zeki Lisesi'ne Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak atandı. 
     2006 yılında Salih Zeki Anadolu Lisesi'ne Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak atandı. 2012 yılında emekli oldu. 
     Sosyal ve kültürel amaçlı derneklerin kurulmasında ve yönetiminde yer aldı. (ESKÜDER) Eskişehir Kültür ve Sanat Derneği; (ÇEKDER) Çalçıköylüler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığını yaptı. 
     2005 yılından itibaren, (MİYAD) Mihalıççıklılar Yaptırma Yaşatma, Yardımlaşma Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurullarında çeşitli görevler aldı. Halen yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 
     Lise ve üniversite yıllarında okul tiyatrolarında oynadı. 
     Deneme, makale ve öykü yazmaktadır. Çeşitli dergilerde yayınlanmış makale ve öyküleri vardır. 
     “Mihalıççık Şiirleri” adlı bir şiir kitabı MİYAD Kültür Yayınlarında yayınlanmıştır. 
     Vedat Ulubağ Evli ve bir çocuk babasıdır.


Yazarın Kitapları


Yazarlar