Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Birttürk Özkavak / Ömer Asaf Tosun
birtturk-ozkavak-omer-asaf-tosun

Birtürk Özkavak; 1967 yılında Hacıbektaş'ta doğdu. İlk ve orta öğretimini ağırlıklı olarak Hacıbektaş okullarında tamamladı. 1993 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Önce Tokat'ta sonra da Eskişehir'de devam eden hekimlik mesleğini hâlâ sürdürmektedir. Bilge'yle evli, Hasan Rüzgâr ve Alaz Deniz'in babası. 

Şiir yazmaya ilkokul dönemlerinde başladı. Ortaokul ve lisede duvar gazetelerine ve okul dergi-lerine yazdı. Fakülte yıllarında yazma süreci biraz yavaşlasa da edebiyattan hiç kopmadı. Bütün bu dönemlerde çeşitli yerel ve ulusal dergilerde nadir de olsa şiirleri yayınlandı. Son dört beş yıldır şiire yeniden yönelip, yoğunlaştı. “Başka Şiir Lazım” adında yayınlanmış bir şiir kitabı var.
 
Ömer Asaf Tosun; Ankara'da doğup büyüyen bir Eskişehirli. İki bozkır arasında gidip gelirken A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden ayrıldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden İktisat (lisans) ile Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (ön lisans) diplomaları aldı. Çankaya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Uzun yıllardan beri şiirin yanı sıra fotoğraf alanında da çalışmalar yaptı. Şiirleri çeşitli dergilerde yayınlandı. İlk şiir kitabı "ala pranga" 2015 yılında yayınlandı. İkinci şiir kitabı "çelişigüzel" 2020 yılında yayınlandı.


Yazarın Kitapları


Yazarlar