Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Halil Serdar Bıyıklı
halil-serdar-biyikli

Halil Serdar Bıyıklı; 1956 yılında Kastamonu Daday İlçesi'nde dünyaya geldi. Yükseköğrenimini 1975-1979 döneminde, Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş bölümünde tamamladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında idarecilik ve öğretmenlik yaptı. Yöresiyle ilgili köykent projesinin hazırlanması, yöresel bez dokumalarının canlandırılması ve atölyelerin kurulması projelerini yürüttü. 

Yöresi ile ilgili tarihi ve kültürel yerlerin ortaya çıkarılması, fotoğraflanması ve basılması görevlerinde bulundu. Yerel televizyon, konferans, dergi ve gazetelerde anlatımları, yazıları ve sunumları yer aldı. İlçesini tanıtan fuarlara katıldı, yaptığı yağlıboya resimleri ile sergiler açtı. 

Eserleri: 

● “Miralay Halit Akmansü” isimli ikinci kitabı 2018 yılında yayınlandı. 
● “Daday Kültür Sanat Turizm” isimli birinci kitabı 2000 yılında yayınlandı. 

Aldığı ödüller: 

● Nuri Tağmaç Ödüllü Resim Yarışması. 1973 yılı mansiyon.
● Kültür Bakanlığı, Kastamonu Valiliği ve TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesinin ortak katılımıyla yürütülen 1994-1995 yılı “Koruma Kültürünü Geliştirme Projesi” kap-samındaki Günümüzde Kent Fotoğraf Yarışmasında üçüncülük ödülü. 
● “Çobanoğulları Beyi, Atabey Gazi Hüsameddin Çoban, Muzaffereddin Gazi Yavlak Aslan ve Kastamonu'nun Fethi” Ulusal Hikâye Yarışması – “Yunus Mürebbi'den Kıyak Sultan'a” – Üçüncülük Ödülü (2021)


Yazarın Kitapları


Yazarlar