Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Ceren Kurtay Doğan
ceren-kurtay-dogan

Çok küçük yaşlardan beri yazıya ve şiire meraklı olan Ceren Kurtay Doğan, Selim Pars Koleji'nden burslu ve bölüm birincisi olarak mezun olmuş ve ardından Doğuş Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümüne onur bursu ile girmiştir. Üniversite eğitimi sırasında “İletişim Bilimleri” bölümünde yan dal yapmıştır. Üniversitede sanat yönetmeni asistanlığı yaptığı dönemde Doğuş Üniversitesi Senfoni Orkestrası tarafından sahnelenen Türkiye'nin ilk çocuk operası “Oyuncakların Müzik Keşfi”nin metnini yazmıştır. 

Lisans eğitimi boyunca sanat yönetmeni asistanlığının yanı sıra, engelli ve dezavantajlı bireylere yaklaşım konusunda Koç Grubu, UNDP ve AYDER gibi kuruluşların çatısı altında Türkiye'nin elliyi aşkın şehrinde eğitimler vermiştir. İstanbul Şizofreni Derneği'nin Genel Sekreterlik görevini yürütürken alanda aktif olarak çalışma fırsatı bulmuştur. Lisans eğitimi sonrası İstanbul Arel Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve “Evlilikte Kadına Yönelik Şiddetin Meşrulaştırılması” konusunda yaptığı araştırma ve yazdığı tez ile Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır. 

Danışmanlık Merkezi, Hastane, Okul, Sivil Toplum Kuruluşları ve Özel Sektör ile iş birlikleri gibi pek çok farklı kurum bünyesinde çalışarak deneyim kazanmış, pek çok gazete ve dergide köşe yazıları yazmıştır. 

Yazar, ilişkilerde yaşanan travmatik durumların iyileştirilmesini mümkün kılan “Çift EMDR Protokolü”nü geliştirmiş ve 2021 yılında Uluslararası EMDR Journal Dergisi'nden makale kabulü almıştır. Aktif olarak protokolün uygulanması ve meslektaşlarına eğitim verme sürecini sürdürmektedir. Şu an danışanlarını İstanbul Kadıköy'de ve Büyükada'da bulunan, kurucusu olduğu Doğan Psikoterapi Merkezi'nde kabul etmektedir. 

“Her evlilik ve ilişki hazzı hak eder” mottosuyla yazdığı kitabı “Şifa Olsun” 2019 yılında okuyucuyla buluşmuştur. 

Yazar, İstanbul Büyükada'da, 3 çocuğu, eşi ve köpeği ile yaşamaya, yazıp çizmeye, dans etmeye, yaşamı merakla keşfetmeye ve aşkla büyümeye devam etmektedir. Bu kitap, yazarın Büyükada-Kadıköy vapurunda kaleme aldığı yazı ve şiirlerden oluşmaktadır. Bu kitap kendi yaşamından ve danışanlarının öykülerinden ilhamla kaleme alınmıştır. 

İletişim için: doganpsikoterapi@gmail.com 

İnstagram: @cerenkurtaydogan


Yazarın Kitapları


Yazarlar