Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Sedat Memili
sedat-memili

Sedat Memili; 1956 yılında Adana, Akkapı Mahallesi'nde doğdu. Asıl mesleği işletme yöneticiliği olup birçok firmada genel müdürlük seviyesinde görev yaptı. 
     Mersin'de yayınlanan Hedef Gazetesi'nde ilk yazıları yayınlandıktan sonra, 1994 yılından sonra Adana'da yayınlanan Türkiye'nin en eski yayın organı olan Yeni Adana Gazetesi'nde 15 yıl köşe yazarlığı yaptı. 
     1997 Yılında ilk kitabı olan “Benden Sonra Tufan Partisi” ve 1998 yılında araştırma kitabı olan "İntihar: İçimizdeki Put" adlı kitabı, daha sonra sırası ile "Kendini Arayan Tanrı", "Musa da Böyle Buyurdu" ve "Miyase ve Ehriman: Kötülüğün Söyleşisi" adlı kitapları (İstanbul Kaynak Yayınevi) yayınlandı. 
     Biyografik Roman türünde üçleme olan, "Darwin: Kökenini Arayan İnsan", "Budha: Tanrılaşan Prens" ve "Dante: Sözcüklerin Peygamberi" adlı kitapları ise (Ankara Etkin Yayınları) yayınlandı. 
     Yüz yıllardan beri Avrupa tarafından, İslamiyet inancı ve Türklere yönelik karalama kampanyaları yürütülmektedir. Bu kampanyalar maalesef, İslam Coğrafyasını zor duruma düşürmektedir. Bu kampanyalar neticesinde, yaşanan problemlerin sorumlusu olarak İslam inancı gösterilmektedir. Hıristiyan Avrupa'nın, Müslüman Asya'ya karşı 1.400 yıldır sürdürdüğü karalama projelerinin tarihi üzerinde yaptığı araştırmalar, "Vatikan: Para ve Kan İmparatorluğu" (Kaynak Yayınevi) kitabıyla yayınlanmıştır. "Vatikan'ın Türk ve İslam Düşmanlığı" (B Yayın / İzmir) tarafından yayınlanmıştır. 
     Adana Valiliği'nin görevlendirmesi ve destekleri ile Adana'yı karış karış dolaşıp, "Bütün Yönleriyle Adana Ansiklopedisi"ni hazırladı. Ansiklopedi, Adana Valiliği desteği ile Altın Koza tarafından bastırılmıştır. 
   Bugün yaşadığımız topraklar, şehitlerimizin bize armağanıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak, Bilim Teknoloji Üniversitesi'nden oluşturulan bir ekip ile birlikte: "Adana Kurtuluş Savaşı Anıları" "Adana Kurtuluş Savaşı Şiirleri" "Adana Kurtuluş Savaşı Afişleri" adında 3 kitap hazırlanmasına katkı yapmıştır. Kitaplar Adana Kent Konseyi tarafından yayınlanmıştır. 
    Çukurova TV, Akdeniz TV ve Adana Kanal A TV'de uzun yıllar program ve program sunuculuğu yapmıştır. 
   Yazıları: Cumhuriyet Gazetesi Bilim ve Teknik Eki - Milliyet Gazetesi Çukurova Eki ve Başta, Papirüs / İstanbul- Biçem / Bursa- Kıyı / Trabzon – Lül / Adana – Akkültür /Adana – Adana Fotoğrafçılar Derneği- Adana Çimento dergisi olmak üzere birçok dergi ve gazetede yayınlandı. 
    Yeni Adana Gazetesi, Adana Medya Gazetesi - Adana Beş Ocak Gazetesi ve Çukurova Press Gazeteleri ile küçük-saat.com sitesinde ve makaleleri yayınlanmıştır. 
    Halen araştırmalarına devam eden Sedat Memili, Söz Gazetesi'nde Adana hakkındaki araştırmalarını yayınlamaktadır.


Yazarın Kitapları


Yazarlar