Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Akın Zayim
akin-zayim

Akın Zayim; 1967 yılında sonbaharında doğdu. Silifkelidir. Üniversite hariç tüm öğrenimini Silifke'de tamamladı. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF-Maliye mezunu olarak bir yıl gecikmeli olarak bitirdi. Silifke Belediyesi'nde emlak sorumluluğu yaptı.  Sendikalaşma ve işten çıkarmalara karşı grev çadırı kurdu. İşe alındı-işten çıkarıldı. Her işi birazcık yapabildi. Çoğu şeyi, yarım kalan bir öyküydü hep. Yine de küsmedi öykülerine. Silifke'de Yeni Umut adlı yerel bir gazetenin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 

Silifke'de yayın yapan Radyo Ses'in düzenlediği şiir yarışmasında mansiyon ödülüne layık görüldü. Ama başarı belgesi değil, halı verdiler!

Şu anda, memleketin en doğusunda; 45 yaşında geldi buraya. Güneşin ilk doğduğu yere; (tabi ilk de battığı yer) Iğdır'a. Iğdır Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı kadrosunda Bilgisayar İşletmenidir. 

2008 yılında İlk şiir kitabı deneyimini dostlarıyla ortak çıkardığı “İlkinci” de yaşadı. Ortak kitapta 5 şiirle ile yer aldı. Kitapsız şairin biriydi, dostlarının ısrarına dayanamadı ve Dursa Yakalardık Zamanı serüveni böyle başladı. Kitapsız adam olmaktan kurtuldum.

Şiirleri, Andız, İlkinci Edebiyat, Dilekçe, Bağlaç gibi dergilerde, internet ortamında ise, Çitlembik Şiir Grubu, Umut Denizleri Şiir ve Öykü Sitesi'nde yayımlandı. Halen, Mersin Yaşam internet sitesinde de köşe yazarıdır ve yeni yayın hayatına giren Bağlaç-Kültür Sanat-Edebiyat dergisinde şiirleri yayınlanmaya devam etmektedir.      


 Yazarın Kitapları

Yazarlar